SAP University Alliances

Atılım Üniversitesi, dünyanın lider kurumsal yazılım uygulamaları sağlayıcısı SAP ile stratejik bir işbirliğine 2012 yılında imza attı. SAP’nin uluslararası çapta yürüttüğü Üniversite İşbirliği Programı’na (SAP University Alliances Program) katılan Atılım Üniversitesi’nde, bundan böyle dünyanın lider şirketlerinin iş akışlarını en verimli hale getirmek için kullandığı güncel SAP yazılımları öğretilecek.  Bu konuda Endüstri Mühendisliği seçilmiş derslerinde uygulamları olarak SAP’yi kullanmakta ve geleceğin Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) uzmanlarını yetiştirmektedir.

Program kapsamında üniversitemiz, öğrencilerine farklı alanlarda eğitim alma imkanı verebiliyor ve öğrenciler SAP sertifikasyon programlarına daha kolay ve avantajlı olarak ulaşabiliyor. Programdan özellikle Endüstri Mühendisliği öğrencileri bölümün Kurumsal Kaynak Planlaması ve diğer derslerinde  yararlanabiliyor. Fortune 100 ve Forbes 2000 listelerinde yer alan dünyanın lider firmaları tarafından tercih edilen SAP programlarını öğrenen öğrenciler, mezun olduklarında büyük bir avantaja sahip oluyorlar.

SAP Üniversite İşbirliği Programı sayesinde, üniversiteler derslerinde en güncel SAP sistemlerini kullanarak öğrencilerine interaktif bir eğitim ortamı sağlıyorlar. Öğrenciler, dünyada birçok şirketin kullandığı SAP programlarını öğrenerek mezun olduklarından, iş hayatına diğer mezunlara göre bir adım önde başlıyorlar.